Огляд TWS-навушників Apple AirPods Pro 2

Раніше компанія Apple провела свою щорічну осінню презентацію. У рамках цього заходу американський техногігант представив смарт-годинник Apple Watch Series 8, SE та Watch Ultra, лінійку смартфонів iPhone 14, а також бездротові навушники AirPods Pro 2. Багато інсайдерів пророкували значні зміни бездротової гарнітури як у плані дизайну, так і в плані специфікацій . Проте американський техногігант вирішив не вносити суттєвих змін у дизайн нових навушників. Вкладиші отримали такий самий дизайн, як і попередня модель.

Однак у технічному плані нове покоління все-таки стало кращим, ніж попереднє. Також дещо змінився дизайн зарядного кейсу. У сьогоднішньому огляді ми спробуємо детально розглянути AirPods Pro 2. Також постараємося з'ясувати, у чому вони перевершують своїх попередників.

Комплект поставки та дизайн

Зовні ця новинка практично така сама, як і попередня модель. І якщо вкладки залишилися колишніми, то зарядний кейс отримав кілька змін. Тепер на корпусі кейсу знаходяться спеціальні отвори для ремінця. Раніше багато користувачів спеціально купували додаткові силіконові чохли з ремінцями. Однак у цих чохлах є ще одна перевага, завдяки їм корпус кейсу надійно захищений від подряпин та забруднень.

Також зарядний кейс оснащений спеціальним динаміком. Якщо власник раптом втратить кейс, то він зможе легко його знайти за допомогою свого iPhone. На смартфон достатньо відкрити спеціальний додаток «Локатор» і кейс відтворюватиме звук, щоб його легше було знайти. Ця функція ще працює завдяки спеціальному модулю Apple U1, що призначений для ультраширокополосного зв'язку. Працює це дуже просто, власник відкриває той самий «Локатор» і на екрані смартфона буде відображатися напрямок і відстань до кейсу. Варто відзначити, що функція дуже зручна та корисна. Тепер можна бути точно впевненим у тому, що навушники та кейс не загубляться.

Щодо комплектації, то і тут змін ніяких не сталося. Крім самих навушників та кейсу покупець отримає зарядний кабель USB-C на Lightning, гарантійний талон та інструкцію. Також варто відзначити, що тепер гарнітура поставляється з амбушюрами у розмірі XS, S та L. Також виробник повідомив, що використовувати амбушюри від минулого покоління недоцільно, тому що в першому поколінні сіточка щільніша. На самих вкладках також трохи змістився отвір мікрофона для шумоподавлення. Раніше воно і датчик наближення були поєднані, тепер останній замінений на датчик шкіри, а мікрофон розташувався окремо - зверху.

Підключення до смартфону

Якщо ви є власником iPhone, то підключення навушників до телефону відбувається дуже швидко. Потрібно лише піднести гарнітуру до смартфону. На екрані вашого гаджета з'явиться вікно підключення. Також варто відзначити, що на моделях iPhone 14 Pro та 14 Pro Max з'явився Dynamic Island. Тепер при поєднанні навушників та смартфона в цій області з'явиться гарна анімація, де буде відображено заряд батареї гарнітури.

Варто зазначити, що виробник додав керування жестами. Це, до речі, дуже зручно, коли немає можливості дістати смартфон, а змінити гучність потрібно. Тепер достатньо провести по ніжці навушника, щоб додати або зменшити рівень гучності. Однак варто врахувати, що AirPods Pro 2 компактні та циліндричні, тому ця функція не завжди спрацьовує. Однак до цього дуже швидко можна приловчитися. В іншому керування залишилося колишнім: пауза при натисканні, перемиканні та увімкнення/вимкнення шумозаглушення. Натискання працюють швидко та без помітних лагів.

А ось при підключенні AirPods Pro 2 до смартфону на базі операційної системи Android виникли деякі проблеми. Так після приблизно півхвилини програвання звук вимикається і доводиться на смартфоні натискати кнопку «Продовжити». Залишається сподіватися, що з оновленням ця проблема зникне. Однак варто пам'ятати, що бездротові навушники від Apple у повному обсязі працюють лише з іншими пристроями цього бренду. На жаль, ця проблема є не тільки у Apple. Наприклад, Samsung теж оптимізує функціонал своїх TWS-навушників лише під власні аксесуари.

Поліпшене звучання та шумозаглушення

У цій моделі виробник оновив драйвера і підсилювачі. За словами виробника завдяки цьому спотворень звуку поменшало, і користувач зможе насолодитися більш чистим і якісним звучанням. Насправді звук на високій гучності став набагато чистішим і приємнішим. Крім того, збільшились і баси. Звичайно, AirPods Pro 2 не межа досконалості і є моделі, які звучать набагато краще. Проте зміни з попереднім поколінням щодо звуку помітні дуже добре.

Новинка оснащена модулем Bluetooth 5.3, завдяки чому гарнітура підтримує кодек LC3. Таким чином, звук буде кращим, затримка зведеться до мінімуму, а автономність зросте. Однак тут чекає маленьких каверз. Цей кодек буде працювати тільки з моделями iPhone 14. Попередні моделі оснащені Bluetooth 5.0 та LC3 там просто немає. Тому починаючи з iPhone 13 і попередніх модулів звучання AirPods Pro і AirPods Pro 2 буде практично однакове.

Ще одна фішка нової моделі – це просторове звучання. Для налаштування користувачеві потрібно взяти iPhone і відсканувати вухо камерою TrueDepth. Справа в тому, що у всіх слух різний, тому просторове звучання кожен відчуває по-своєму. А ця розробка дозволить налаштувати звук конкретно під вас. При налаштуванні зміни чути, але вони не критичні. До речі, багато користувачів вже відзначили, що це нововведення Apple для них виявилося марним.

Нова бездротова гарнітура працює на базі чіпа Apple H2. Завдяки чому значно покращилися можливості шумозаглушення та режиму прозорості. Якщо з ANC все зрозуміло, з режимом прозорості варто трохи розібратися. Як це працює? Новий чіп автоматично аналізує оточення навколо власника 48 тисяч разів на секунду. Завдяки цьому реалізовано адаптивний режим прозорості. Він регулюватиме свою силу залежно від навколишнього шуму. Наприклад, користувач іде вулицею з увімкненим режимом прозорості для того, щоб чути, що відбувається навколо і поруч включається сирена. Щоб звук не так сильно бив по вухах, потужність прозорості зменшиться і звук буде трохи приглушеним. AirPods Pro 2 першими отримали підтримку цієї технології.

Автономність

Загалом автономність бездротової гарнітури збільшилася. З увімкненим шумозаглушенням і режимом прозорості на одному заряді навушники пропрацюють близько 6 годин. Це на 33% більше, ніж у першому поколінні AirPods Pro. Із зарядним кейсом час роботи збільшується приблизно до 30 годин. Також варто зазначити, що близько 5 хвилин підзарядки вкладок у кейсі забезпечать ще годину прослуховування музики. У режимі безперервної розмови на одному заряді навушники можуть працювати близько 4 годин.

Підсумки

Компанія Apple у новій моделі навушників спробувала створити справді якісний продукт, який зможе задовольнити усі побажання покупців. Гарнітура може похвалитися якісним шумозаглушенням, а також відмінним звучанням. Крім того, в порівнянні з попередниками нова модель може похвалитися якіснішими басами. Також значно збільшився час автономної роботи. Тому власнику не потрібно постійно переживати рівень заряду навушників.

Багато хто запитував, чи варто міняти торішню модель на нову. Відповідь однозначно так. Попереднє покоління трохи застаріло, та й деякі функції працюють помітно гірше. В AirPods Pro 2 застосовано новий чіп, кодек LC3, а також модуль Apple U1. Тому новинка точно стане вашим незамінним і вірним другом під час занурення в медіапростір.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber