Огляд захищеного смартфона Cubot KingKong 8

Ринок захищених смартфонів з кожним днем розширюється і доповнюється новими цікавими і часом унікальними моделями. Одним з найвідоміших виробників захищених смартфонів на сьогоднішній день є компанія Cubot. В асортименті цього виробника можна знайти досить цікаві пристрої, які мають не тільки захищений корпус, але також можуть похвалитися унікальними і вельми цікавими функціями. Також варто відзначити, що компанія намагається виробляти смартфони, які будуть доступні за ціною кожному сучасному покупцеві.

Сьогодні у нас на огляді опинився смартфон Cubot KingKong 8. Однією з особливостей цього смартфона є наявність таких стандартів захисту, як IP68 і IP69K. Це означає, що корпус пристрою не боїться пилу, води, а також падінь з висоти. Крім того, мобільний телефон оснащений потужною батареєю, яка дозволить користувачеві насолодитися тривалим періодом автономної роботи. Також варто відзначити, що Cubot KingKong 8 здатний заряджати інші пристрої. Пропонуємо сьогодні більш детально познайомиться з цим пристроєм.

Комплектація

Спочатку варто відзначити, що і сам смартфон, і коробка виглядають досить лаконічно. Пристрій поставляється в компактній картонній коробці сірого кольору. На коробці можна побачити тільки назву моделі та бренду. На зворотному боці нас очікують короткі основні технічні характеристики смартфона. Усередині упаковки міститься сам смартфон, блок живлення на 18 Вт, два зарядні кабелі USB-A - Type-C, скріпка для витягування лотка SIM-карт, додаткове захисне скло на дисплей, а також різна призначена для користувача документація, включно з гарантійним талоном. Крім того, смартфон поставляється з уже наклеєною захисною плівкою на екран. Вона досить непоганої якості і зможе захистити дисплей від подряпин та інших механічних пошкоджень.

Варто відзначити, що смартфон має досить непогану комплектацію. Також приємно здивувало те, що користувач подбав і про набір зарядних кабелів. З огляду на те, що смартфон має функцію павербанка, то було б логічніше побачити в комплектації два різні кабелі: USB-A - Type-C і Type-C - Type-C для зручності зарядки інших пристроїв. Однак це всього лише суб'єктивна думка.

Дизайн та ергономіка

Cubot KingKong 8 вирізняється досить габаритними розмірами. Зазвичай ми звикли до того, що захищені смартфони мають стандартний розмір звичайного смартфона або ж навпаки вирізняються компактністю. Однак у випадку з Cubot KingKong 8 справи йдуть трохи по-іншому. Розміри пристрою склали 169,9×80,2×20,0 мм при масі 382 грами. За своєю вагою телефон удвічі більший за середньостатистичний мобільний пристрій.

Однак це зовсім не дивно, враховуючи те, що перед нами знаходиться захищений і максимально міцний девайс. Також варто враховувати і той факт, що телефон оснащений батареєю ємністю 10600 мАг. Основна частина корпусу виготовлена з міцного пластику, який в деяких місцях має рифлену структуру. Область камер і бічні торці корпусу виділені контрастним сірим пластиком з імітацією металевої текстури. Кути смартфона посилені прогумованим матеріалом, який захищатиме пристрій під час падіння.

Задня панель пристрою доповнена виступаючою областю, на якій розташувався подвійний ліхтарик. Трохи нижче розташована тримодульна основна камера, а ще нижче - отвір для мікрофона і динамік. З боків і знизу розташовані спеціальні рифлені вставки, які надають більш брутального вигляду пристрою. Також вони значно підвищують його ергономіку. Передня панель обрамлена досить габаритними рамками з масивним "підборіддям". Дисплей доповнено перфорованим отвором для фронтальної камери. На стику верхнього торця й екрана розташована решітка розмовного динаміка.

Розташування елементів у цьому смартфоні не зовсім звичайне. На лівій бічній грані знаходиться комбінований слот, який закритий спеціальною міцною заглушкою. Цей слот доповнено невеликою ручкою для максимальної зручності вилучення. Нижче розташовані кнопки регулювання гучності. На правій бічній грані розташувалася кнопка живлення і ще одна клавіша, яка відповідає за ввімкнення ліхтаря. Ця кнопка виконана в червоному кольорі. У нижній частині корпусу можна виявити порт Type-C для підключення зарядного пристрою. Варто відзначити, що цей порт також захищений прогумованою заглушкою. Роз'єм 3,5-мм не передбачений у цьому пристрої.

Потрібно сказати, що девайс відрізняється досить якісним складанням. Смартфон повністю відповідає своєму позиціонуванню. Мобільний телефон вийшов масивним, брутальним, важким, з повноцінним захистом від падінь, вологи і пилу. Приємно здивувало те, що роз'єми захищені гумовими заглушками. Незважаючи на свою масивність, смартфон за своєю ергономікою практично нічим не відрізняється від стандартних телефонів. У долоні девайс лежить впевнено і користуватися ним максимально комфортно.

Варто відзначити, що кнопка живлення доповнена сканером відбитків пальців. Завдяки тому, що вона розташована посередині правого торця, палець практично відразу потрапляє на кнопку. Тому незручностей з використанням дактилоскопічного сканера виникнути не повинно. Перший час буде складно звикнути до того, що над кнопкою живлення знаходиться клавіша ввімкнення ліхтаря. Однак до такого розташування елементів теж досить швидко можна звикнути. Варто також зазначити, що Cubot KingKong 8 також підійде і для жінок. Спочатку може здатися, що він не зовсім зручний для жіночої кисті. Однак це зовсім не так.

Дисплей

Дана модель захищеного смартфона оснащена РК-дисплеєм діагоналлю 6,53 дюймів. Роздільна здатність екрану склала 1612×720 точок при щільності пікселів 270 ppi. Також варто відзначити, що панель підтримує стандартну частоту оновлення в 60 Гц. Незважаючи на те, що дисплей має невисоку роздільну здатність, він не вирізняється "зернистістю", текст читається дуже добре, та й загалом картинка досить деталізована. Звичайно, ж цей дисплей далекий від ідеалу і для перегляду мультимедійного контенту.

Цей дисплей не відрізняється якісною передачею кольору. Також часом хотілося додати контрастності і яскравості. На жаль, у налаштуваннях цього не передбачено. З одного боку розумієш, що перед тобою знаходиться бюджетний, та й до того ж захищений смартфон і його основна особливість - це не якість дисплея, а з іншого боку хотілося, щоб екран був більш насиченим.

У налаштуваннях нас очікує базовий набір інструментів: адаптивна яскравість, темна тема, нічний режим, за якого зображення стає теплішим. Також у налаштуваннях можна змінювати вигляд меню і робочого столу. На жаль, налаштування мінімальні, тому доведеться звикати до цього. Кути огляду тут чудові. Що стосується запасу яскравості, то тут також все відмінно. Яскравості панелі вистачає для максимально комфортної взаємодії з дисплеєм як у приміщенні, так і в яскравий сонячний день. Однак під прямими сонячними променями вміст екрану іноді "сліпне".

Продуктивність і ПЗ

В якості апаратної платформи використовується восьмиядерний процесор MediaTek MT8788. Варто відзначити, що даний чіпсет виготовлений за 12-нм техпроцесом і підтримує максимальну тактову частоту 2 ГГц. За обробку графіки відповідає відеочіп ARM Mali-G72 MP3. Швидкодію пристрою забезпечує 6 ГБ оперативної пам'яті. Крім того, користувачам також буде доступно ще 6 ГБ ОЗП, яку можна додати за рахунок постійної пам'яті. Що стосується внутрішнього сховища, то пристрій оснащений 256 ГБ ПЗП. Крім того, користувач самостійно може розширити внутрішнє сховище свого смартфона ще до 1 ТБ. Для цього девайс оснащений слотом для встановлення карти пам'яті. Також варто відзначити, що пристрій підтримує такі стандарти бездротового підключення, як Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2 і NFC.

Що стосується продуктивності, то ми отримуємо швидкий смартфон, який відмінно впорається як зі стандартними щоденними завданнями, так і з режимом багатозадачності. Під час тестування не було помічено якихось лагів або підвисань, весь час пристрій працював швидко і плавно. На жаль, девайс не підходить для сучасних вимогливих ігор.

На ринок смартфон поставляється під управлінням "чистої" операційної системи Android 13. Функціональність тут базова, інтерфейс не перевантажений зайвими додатками та програмами. В основному, смартфон використовує стандартні Google-сервіси для всього - Gmail, YouTube, Chrome. Також варто зазначити, що тут відсутня "Галерея". Замість цього використовується Files від Google. Однією з причин високої продуктивності смартфона є наявність "чистої" і не перевантаженої оболонки. Сама система також працює дуже швидкою.

Методи розблокування

Варто зазначити, що Cubot KingKong 8 оснащений виключно сканером відбитків пальців, який інтегрований у кнопку живлення. Сканер працює дуже швидко і без підвисань. На жаль, тут не передбачений метод розблокування за обличчям. Цього способу дуже не вистачає з огляду на те, що Cubot KingKong 8 є захищеним смартфоном, який використовується в екстремальних умовах і ситуаціях і не завжди руки користувача будуть чисті.

Камера і звучання

Як вже було вище сказано, смартфон отримав тримодульну основну камеру, яка представлена 48-мегапіксельним датчиком (Samsung S5KGM1) з апертурою f/1.79. Також пристрій оснащений 2-мегапіксельним макро сенсором і допоміжним датчиком на 0,3 Мп. Основна камера отримала можливість відеозйомки у форматі Full HD. На жаль, виробник не вказав частоту кадрів. Однак можна припустити, що швидкість зйомки становить 30 кадрів за секунду. У застосунку можна вибрати роздільну здатність і формат кадрів (за замовчуванням зйомка відбувається на 48 Мп, 4:3). Також застосунок камери пропонує користувачам доволі велику кількість різноманітних режимів і функцій, які дадуть змогу робити якісні знімки.

При хорошому денному освітленні питань до якості знімків немає ніяких. Кадри виходять досить якісні, мають непогану контрастність і деталізацію. Зі зйомкою при поганому освітленні найкраще справляється відповідний режим - нічний. Він робить серію зображень, завдяки чому вдається витягнути більше світла і зробити кадр більш деталізованим і цікавим. Макро модуль дуже вимогливий до освітлення. Якщо освітлення недостатнє, то кадри у вас не вийдуть.

Фронтальна камера представлена 16-мегапіксельним датчиком Sony IMX47 з апертурою f/2.45. незважаючи на те, що камера має непогану роздільну здатність, фронтальна камера також вимоглива до світла. Передня камера непогано підходить для відеодзвінків, однак для якісних селфі знімків вона непридатна.

Смартфон отримав єдиний динамік, який розташований на задній панелі поруч з основною камерою. Він гучний, чіткий, проте звук не збалансований. На максимальному рівні гучності помітно завалюють високі частоти, звук починає видавати різні артефакти. Звучить смартфон прийнятно лише на середньому рівні гучності. Для відеозв'язку або перегляду відеороликів його повністю вистачить. Якщо ж хочете насолодитися якісним прослуховуванням музики, то краще використовувати колонки або навушники. Однак варто пам'ятати, що пристрій не має 3,5-мм аудіороз'єму.

Автономність

Однією з головних особливостей смартфона є його акумулятор, ємність якого склала 10600 мАг. Пристрій має функцію Power Bank. Смартфон отримав підтримку технології дротової зарядки потужністю 18 Вт, що для такої батареї не дуже багато. Щоб повністю зарядити акумулятор потрібно більше 3 годин. Сам виробник стверджує, що одного заряду повністю вистачить для 76 годин безперервної роботи в режимі розмови або 1250 годин у режимі очікування (52 доби). На ділі результати приблизно такі самі. Якщо смартфон працює в інтенсивному режимі, то однієї зарядки вистачить на дві доби. Якщо від нього заряджати інші пристрої, то, звісно, показник буде нижчим.

Підсумки

Cubot KingKong 8 є чудовим варіантом для тих користувачів, які шукають бюджетний і захищений смартфон, що зможе задовольнити всі базові потреби. Корпус пристрою надійно захищений від вологи, пилу та падінь. Також смартфон отримав яскравий ліхтар, ємний акумулятор, непогану основну камеру і прийнятної якості дисплей.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber