Розумні окуляри Vaunt від Intel - погляд під новим кутом

"Уявіть, що існують розумні окуляри, які не роблять вас схожим на щось на зразок безглуздого кіборга ...", - саме так починається матеріал Дітера Бона, журналіста всесвітньо відомого американського інтернет-видання The Verge.

Дітеру вдалося спробувати на собі новітню супер-розробку компанії Intel в сфері переносної електроніки - розумні окуляри Vaunt, які виглядають і функціонують як абсолютно стандартні окуляри. Оправи окулярів можуть бути різними, а лінзи підібрані спираючись на особливості зору.


Смарт-функціональність доступна очками завдяки невеликому електронного блоку на одній з дужок, в який вбудований випромінювач з назвою VCSEL (vertical-cavity surface-emitting laser), по суті це лазер низької потужності, і відбивач голографічного типу інтегрований в праву лінзу очок. Завдяки тому, що випромінювач проектує монохромну картинку з роздільною здатністю в 400 на 150 точок - користувач може отримувати ненав'язливі повідомлення з актуальною інформацією в правій нижній частині поля свого зору.


Для управління окулярами в прототипі пристрою не потрібні кнопки, сенсорні панелі або інші спеціальні пристосування, досить легкого жесту головою вліво або вправо. Окуляри Vaunt, так само, не турбуватимуть власника частими непотрібними повідомленнями, в логіці управління закладений принцип - показ інформації не активний, якщо погляд не спрямований на зону, де вона з'являється. Ті хто турбуються про шкоду розробки для здоров'я, за заявами розробників можуть не переживати, адже лазер, який проектує картинку на голографічний елемент в лінзах окулярів має малу потужність. 


На даний момент очки не оснащені камерами, гучномовцями або мікрофонами. Обмін інформацією з мобільним пристроєм відбувається за допомогою Bluetooth, а в якості "мозку" пристрою використовується спеціальний процесор, який доповнений компасом і пристроєм вимірювання прискорення. У планах розробників перетворити Vaunt в такого ж компаньйона, якими для багатьох сьогодні є розумний годинник або фітнес-браслет. Планується реалізація широкої сумісності з мобільними пристроями, які управляються операційними системами Android та iOS. Багатообіцяючою виглядає перспектива реалізації підтримки розумних голосових помічників від найбільш успішних компаній, серед яких очікується поява популярної в світі Alexa від Amazon. На даний момент планується передача прототипів пристроїв в руки зацікавлених розробників, і про широке запуску в маси в найближчій перспективі не йдеться. Але можливість отримання розумного помічника, який для роботи з ним не вимагає, практично, ніяких дій - вражає.

 

Незвичайні гаджети

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах:
YouTube: https://goo.gl/ZFNXKV
Facebook: https://www.facebook.com/www.ttt.ua
Twitter: https://twitter.com/ttt_ua
Instagram: https://www.instagram.com/ttt_ua/

s23
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber