Huawei Mate Xs 2 – розкладний смартфон нового покоління

Huawei помітно поступається компаніям Xiaomi та Samsung у плані асортименту складаних смартфонів. Так в арсеналі китайського техногіганта до травня цього року було лише два пристрої з таким форм-фактором – Huawei P50 Pocket та Huawei Mate Xs. Наприкінці травня виробник презентував друге покоління Mate Xs. Новинка отримала практично ідентичний дизайн, порівняно з попередником. Однак, як і належить оновленому пристрою, ця модель отримала оновлені та покращені специфікації. У цьому огляді ми ближче познайомимося зі смартфоном Huawei Mate Xs 2.

Комплектація та зовнішній вигляд

Смартфон поставляється у досить великій коробці з преміальним дизайном. Зовні коробка більше нагадує скриньку з відкидною кришкою на магнітах. Вона виконана у чорному кольорі. Крім Mate Xs 2 в комплект поставки також входять гарантійний талон, інструкція, блок живлення потужністю 66 Вт, зарядний кабель з роз'ємом USB Type-C, а також захисний чохол.

Варто відзначити, що чохол надягається виключно на складений смартфон і не дає йому розкриватися. Щоб розкрити його, потрібно змістити чохол з одного кінця. Не зовсім зручне рішення, проте ймовірно виробник мав на увазі використання чохла тільки як засіб для безпечного транспортування телефону. Ще однією особливістю даної моделі серед інших складних смартфонів є те, що він складається екраном назовні. Здавалося б, таке рішення не зовсім практичне, адже екран ніби огортає корпус. Однак виробник подбав про це і покрив дисплей досить міцною полімерною плівкою.

Варто також відзначити, що в порівнянні з попередником розміри та вага новинки значно знизилися. Крім того, рамка навколо дисплея також стала тоншою, що, безперечно, робить пристрій набагато привабливішим. У розкритому вигляді перед нами відкривається задня панель із приємним на дотик покриттям, яке стилізоване під шкіру. Завдяки такому текстурованому покриттю пристрій не ковзає в руках.

Загальна будова механізму розкладання телефону не змінилася. На корпусі, як і раніше, знаходиться червона фізична кнопка, яка при натисканні розкриває смартфон на 80 градусів. Далі власнику потрібно самостійно розкривати гаджет. Виробник назвав цей механізм Falcon Wing Hinge. У розкритому стані товщина корпусу складає всього 5,4 мм, що робить Mate Xs 2 одним із найтонших сучасних смартфонів. Покупцям представлено два колірні варіанти на вибір: чорний та білий.

Справа корпус не такий тонкий, адже на ньому розташувався блок, де знаходяться основні кнопки управління: живлення та регулювання гучності. Також тут розташовані фронтальна камера, основна тримодульна камера, світлодіодний спалах, а внизу порт USB-C для підключення зарядного пристрою. Сканер відбитків пальців інтегрований у кнопку живлення. На жаль, ця новинка не отримала 3,5-мм аудіороз'єм. Тому для підключення дротових навушників доведеться ще придбати спеціальний адаптер. Крім того, немає слот для карт microSD. Також варто сказати, що ця модель оснащена стереодинаміками.

Варто відзначити, що Mate Xs 2 виглядає привабливіше, ніж розкладні смартфони інших брендів. Рішення складати гаджет екраном назовні виправдане з погляду ергономіки. Завдяки цьому смартфон має один екран, камери не дублюються, а корпус виглядає витонченим, тонким та легким. Єдиний мінус – це незручний захисний чохол. Однак цим цілком можна пожертвувати.

Гнучкий AMOLED-дисплей

Смартфон оснащений гнучким AMOLED-екраном з діагоналлю 7,8 дюймів. Роздільна здатність дисплея становить 2200 х 2480 пікселів при щільності пікселів 424 ppi. Ширина рамки навколо дисплея становить лише 4 мм. Також варто відзначити, що екран підтримує частоту дискретизації 120 Гц. Її можна вибрати самостійно, або ж за вас це зробить авторежим. У складеному стані діагональ екрану становить 6,5 дюйми з підтримкою роздільної здатності 1176 х 2480 пікселів. Смартфон отримав підтримку функції Always On Display. Примітно, що вона працює і в розкритому, і в складеному стані екрану.

Як уже було сказано раніше, екран телефону отримав гнучке багатошарове полімерне покриття. Крім того, на нього зверху ще наклеєно заводську захисну плівку. Єдине, що варто враховувати, що відклеювати її не можна. Дана плівка відрізняється відмінним олеофобним покриттям, а також надійно захищає екран від різних подряпин та відколів. Мінусом багатьох доладних смартфонів є помітна складка на місці згину. Однак у цьому девайсі вона практично непомітна.

Ще однією перевагою дисплея є його пікова яскравість, яка досягає 700 ниток. Також екран практично не відблискує при яскравому природному освітленні. Завдяки цьому дисплей залишається чітким навіть під прямим сонячним промінням. У налаштуваннях користувач сам зможе налаштовувати необхідні режими роботи екрану. Також варто сказати, що мерехтіння дисплея відсутнє, та й загалом екран має відмінну якість.

Конфігурація та можливості камер

Екран Huawei Mate Xs 2 доповнений перфорованим вирізом для передньої камери. Таким чином робити знімки з її допомогою можна і з розкритим екраном. У моделі Mate Xs була лише основна камера. Однак у новинці фронтальна камера отримала досить низьку роздільну здатність, тому її додавання є неоднозначним рішенням. Ймовірно, стрімкий розвиток відеозв'язку підштовхнув виробника на цей крок. Таким чином, якщо ви хочете отримати якісні та деталізовані знімки, краще фотографувати на основну камеру.

Тепер поговоримо детальніше про специфікації камер. Фронтальна камера представлена ​​датчиком 10,7 Мп з апертурою f/2.2. Вона здатна знімати відео у форматі 4K при 30 кадрах за секунду. Тримодульна основна камера представлена ​​головним датчиком на 50 Мп з діафрагмою f/1.8. Цей сенсор підтримує гібридний автофокус, проте не отримав оптичної стабілізації. Камера здатна знімати якісний матеріал за будь-якого освітлення. Знімки, зроблені за допомогою цієї камери, виходять яскравими, соковитими та з високим рівнем деталізації.

Також пристрій отримав 8-мегапіксельний телефото модуль із трикратним оптичним зумом та ультраширококутний датчик на 13 Мп з кутом огляду 120 градусів. Основна камера також здатна знімати відео з роздільною здатністю 4K при 60 к/с. Також додаток камери оснащено величезною кількістю надбудов, функцій та режимів. Основна камера добре працює в портретному режимі.

Продуктивність та ПЗ

Як апаратну платформу даний смартфон Huawei використовує процесор Qualcomm Snapdragon 888 4G. Попередня модель функціонувала на базі фірмового чіпсета Kirin. Для обробки графіки в цій моделі задіяно відеоприскорювач Adreno 660. Залежно від конфігурації, складаний смартфон отримав 8 ГБ та 12 ГБ ОЗУ, а також 256 ГБ та 512 ГБ постійної пам'яті. Девайс поставляється під керуванням фірмової операційної системи EMUI 12. Одним із значних мінусів смартфонів Huawei є відсутність сервісів Google.

Потужності смартфона вистачає на виконання будь-яких завдань, навіть найважчих. Плавний ігровий процес також порадує любителів мобільного геймінгу. Вимогливі мобільні ігри запускаються на високих налаштуваннях. Однак варто враховувати, що запускати ігри краще на розкритому екрані, тому що безшовного переходу при розкритті немає. Таким чином, якщо почати гру на складеному екрані, а потім розкрити його, то отримаємо розтягнуту та спотворену картинку, яка виправляється тільки при повному перезавантаженні гри.

Проблемою під час використання Mate Xs 2 може стати відчутне нагрівання. Він відбувається за інтенсивної роботи смартфона. Однак перегрів не сильний, та й на роботу пристрою це не суттєво впливає. Також мінусом можна назвати відсутність 5G-підключення. Перевагою в порівнянні з попередником можна назвати якісні та потужні стереодинаміки. Вони забезпечують передачу чистого та гучного звучання, а також деталізовані низькі частоти. Для підключення бездротових навушників передбачені кодеки Bluetooth aptX та aptX HD.

Автономність

Смартфон оснащений батареєю ємністю 4600 мАг. У конфігурації 12 ГБ ОЗП + 512 ГБ ПЗП використовується батарея ємністю 4880 мАг. Навіть при мінімальному навантаженні та в режимі адаптивної частоти оновлення екрана смартфон демонструє невисокий рівень автономності. Одного заряду батареї навряд чи вистачить на день роботи пристрою. Надвечір вам уже потрібно буде шукати розетку, щоб підзарядити свій гаджет. У режимі відтворення відео одного заряду вистачає на 9 годин роботи, а в режимі відеоігор цей показник знижується до 5 годин.

У комплект зі смартфоном входить зарядний пристрій потужністю 66 Вт. Щоб заповнити заряд від 0% до 100%, потрібно близько години. За півгодини заряд поповнюється до 85%. На жаль, ця модель складного смартфона не підтримує бездротову зарядку.

Підсумки

Huawei зробив значну роботу над помилками. Тому Mate Xs 2 вийшов якісніший, потужніший і продуктивніший за свого попередника. Незважаючи на це, пристрій все ж таки програє актуальним флагманським моделям інших виробників. У плані зовнішнього вигляду Mate Xs 2 випереджає конкурентів. Він тонший, легший, та й виглядає набагато витонченішим і незвичайнішим. Новинка може похвалитися якісними стереодинаміками, яскравим барвистим дисплеєм без помітної смужки на місці згину, як у складних моделях Samsung. Крім того, приємно вражає якість основної камери. На жаль, гаджет не отримав підтримки сервісів Google та 5G-підключення. Також недоліком є ​​досить низька автономність. Таким чином, Huawei Mate Xs 2 дійсно вартий того, щоб звернути на нього увагу.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber