Огляд фітнес-браслету Xiaomi Mi Band 7 Pro

У травні поточного року компанія Xiaomi представила нове покоління фірмового фітнес-браслету Xiaomi Mi Band 7. Через кілька місяців виробник анонсував Pro-версію цього гаджета. Новинка отримала оновлений дизайн, а також деякі покращення в плані технічних характеристик. Також при купівлі цієї моделі варто враховувати, що модулі NFC і GPS хоч і є, але в нашій країні вони поки що не працюють. У цьому огляді ми ближче познайомимося з Mi Band 7 Pro, а також розповімо про його переваги та недоліки.

Комплект поставки

Як і інші фітнес-браслети Xiaomi, ця модель поставляється в компактній картонній коробці з лаконічним дизайном. При цьому упаковка виконана в чорному кольорі з нанесеним на неї зображенням браслета. Крім самого трекера, покупець також отримає інструкцію, гарантійний талон, а також магнітний зарядний пристрій, який отримав оновлений дизайн. Варто враховувати, що цей кабель підходить лише до моделі Mi Band 7 Pro.

Дизайн та ергономіка

Якщо базова версія схожа на стандартний трекер, то Mi Band 7 Pro більше схожий на компактний смарт-годинник. Розміри пристрою склали 44,7 х 28,8 х 11 мм при масі 30,5 грам. Корпус девайса виконаний із пластику. Багато користувачів відзначають, що він дуже посередньої якості. Матеріал трохи шорсткий на дотик, а також варто відзначити, що на ньому легко з'являються дрібні подряпини. Однак переваги цього матеріалу теж є: на ньому практично не видно сліди від пальців і різні забруднення.

Зміни торкнулися і ремінця. У Pro-версії використовуються ремінці з трохи зміненим кріпленням. Якщо в базовій версії капсула вставляється в сам ремінець зі спеціальною виїмкою, то в новинці він кріпиться до корпусу пристрою. Така система застосовується і в Redmi Smart Band Pro. Таким чином Mi Band 7 Pro стає ще більше схожим на сучасні моделі смарт-годинників. Механізм виглядає дуже міцно і надійно, проте, наскільки він виявиться довговічним, покаже час.

Ремінець виготовлений із силікону з матовим покриттям. Він гіпоалергенний і не викликає подразнень на шкірі навіть при тривалому використанні. Також ремінець доповнений надійною застібкою, яка виготовлена ​​із пластику. Варто відзначити, що на ринку представлена велика кількість ремінців до Mi Band 7 Pro. Всі вони виготовлені з різних матеріалів та представлені у великій кількості варіантів кольорового оформлення. Тому власник трекера зможе персоналізувати трекер з урахуванням особистих вподобань.

Дисплей фітнес-браслету трохи вигнутий. Навколо екрану розташована широка глянсова рамка. На задній панелі пристрою розташовані оптичні датчики та магнітні контакти для підключення зарядного пристрою. На бічній частині корпуса знаходиться отвір для мікрофона. Варто сказати, що пристрою очевидно не вистачає фізичної кнопки керування. Вона виглядала б дуже органічно, та й додала комфорту при взаємодії з трекером. На корпусі та на ремінці можна побачити логотип Xiaomi. Крім того, оптичний датчик здатний цілодобово відстежувати показник SpO2, а також максимальне споживання кисню при інтенсивних фізичних навантаженнях. Захист корпусу від вологи не змінився (5 АТМ). Таким чином, власник може плавати у басейні та приймати душ, не турбуючись про працездатність свого фітнес-трекера.

Великий AMOLED-екран

Mi Band 7 Pro оснащений AMOLED-екраном діагоналлю 1,64 дюйми. Екран пристрою надійно захищений загартованим 2.5D-склом з олеофобним покриттям. Роздільна здатність екрану склала 456 x 280 пікселів при щільності 326 ppi. Варто відзначити, що пікова яскравість дисплея досягає 500 ніт. Дисплей Pro-версії не набагато більше базової моделі (1,62 дюйма) він все одно виглядає габаритнішим.

Зображення на екрані відображається досить детально та якісно. Окремі пікселі практично не видно, їх можна помітити хіба що при відображенні тексту з більшим шрифтом. Однак все ж таки варто відзначити, що дисплей злегка тьмяний, хотілося б вищого рівня яскравості. Крім того, пристрій отримав підтримку функції AOD. Однак зображення на завжди активному дисплеї добре видно тільки в тіні або в похмуру погоду, при яскравому сонячному освітленні зображення на екрані видно не дуже добре.

Варто відзначити, що власники Pro-версії мають можливість встановити класичні циферблати з великими стрілками. Звичайно ж, це було доступно і в базовій моделі, проте в новинці це виглядає більш гармонійно і красиво. При цьому Mi Band 7 Pro підтримують до 180 різних яскравих і стильних циферблатів, які адаптовані під більший дисплей.

Інтерфейс та функціональні можливості

Завдяки збільшеному дисплею вдалося трохи оновити інтерфейс, а також зробити його більш стильним та комфортним. Тепер на дисплеї відображається більше інформації, та й самі значки меню відображаються з назвою. Однак не обійшлося і без недоліків. Багато користувачів вже помітили, що інтерфейс новинки помітно повільніший, ніж у базової версії. Злегка помітні підгальмовування під час прогортання меню, віджетів та переходу на головний екран. У шторці повідомлень не завжди відображається кнопка «Очистити». Іноді замість неї на екрані відображається лише порожній простір без написів. Сподіватимемося, що виробник вирішить цю проблему з випуском нових оновлень.

Зручність читання, а також шрифт залишилися такими ж, як у моделі Mi Band 7. Тексту поміщається на дисплеї більше. Крім того, досі немає можливості змінювати розмір шрифту. Із плюсів можна відзначити автояскравість екрану. Ця функція працює завдяки спеціальному датчику освітлення. Він самостійно налаштовує яскравість екрана з урахуванням зовнішніх умов освітлення. Варто відзначити, що автояскравість працює цілком точно. Крім того, користувач може самостійно налаштовувати яскравість в межах 5 рівнів яскравості.

Xiaomi Mi Band 7 Pro оснащені модулями GPS та NFC. Єдина проблема, що за межами Китаю вони не працюють. Звичайно, зробити пробіжку можна, проте маршрут у такому разі будуватися не буде, можлива лише функція відстеження. Цей трекер також не отримав динаміків, тому за допомогою пристрою можна виключно відхиляти вхідні дзвінки.

Керування фітнес-браслетом здійснюється за допомогою сенсорного дисплея. Свайп зверху вниз відкриє розділ із вхідними повідомленнями. Якщо користувач не прочитав їх, а прийшли нові, то на екрані з'явиться мініатюрна позначка. Дуже зручна функція, адже завдяки цьому значку власник точно не забуде про непрочитані повідомлення.

Якщо свайпнути знизу вгору, то вже відкриється основне меню, свайп вліво відкриває шторку «Пункту керування», де знаходяться різноманітні функції. Тут власник зможе налаштувати вхідні повідомлення, знайти синхронізований смартфон, подивитися залишок рівня заряду, а також зайти в розширені налаштування.

Для перегляду віджетів необхідно змахнути по екрану праворуч наліво. Тут знаходиться музичний плеєр, віджет погоди, сон, а також моніторинг різноманітних показників здоров'я (пульс, рівень SpO2, стрес тощо). У цьому меню можна поставити до 10 віджетів у будь-якому порядку. На жаль, меню не зациклене, тому прогорнувши до останнього віджету необхідно повертатися до першого, щоб вийти на головний екран. Дуже незручно і для багатьох стане істотним мінусом.

Підключення до смартфона та ПЗ

З підключенням до телефону також виникли деякі проблеми. Для початку у смартфоні необхідно перекласти інтерфейс англійською мовою, потім у налаштуваннях вибрати регіон «Китай». Далі потрібно встановити програму під назвою Mi Fitness. Тут також слід обрати регіон «Китай», а сам додаток буде відображатися англійською мовою.

Незважаючи на те, що трекер має QR-код, підключитися до смартфону з його допомогою не вийде. Для сполучення потрібно увімкнути на телефоні GPS, потім вибрати відповідну функцію в програмі та знайти Xiaomi Mi Band 7 Pro. На жаль, ця проблема з підключенням залишиться доти, доки компанія не випустить глобальну версію фітнес-браслета. Однак інформації про це поки що немає, та й багато інсайдерів упевнені, що глобальної версії може і не бути зовсім.

Як уже було сказано вище, трекер працює виключно з Mi Fitness. Якщо порівнювати його із Zepp Life, то перший явно програє. У Zepp Life красивіший, зручніший і сучасніший інтерфейс. Звичайно, програми мають однакові можливості та функції, однак у Mi Fitness менш продумане меню та дуже дивна навігація. У цьому додатку є вбудований магазин з різними циферблатами. Там можна отримати 100 циферблатів. Однак лише деякі з них доступні для персоналізації, а інші є незмінними.

Незамінний помічник для занять спортом

Xiaomi Mi Band 7 Pro пропонує 117 різних спортивних режимів, серед яких 14 професійних. Тут зібрано все від фітнесу та прогулянок, до боксу, плавання та інше. Також дана модель вже традиційно оснащена крокоміром. Однак не обійшлося і без проблем. Точність крокоміра далека від ідеалу. У базовій моделі похибка була в рази меншою. Також користувачеві доступний моніторинг стресу, пульсу, рівня кисню в крові, сну і таке інше. Трекер не є медичним приладом, тому результати вимірювань не є 100% точними.

Mi Band 7 Pro отримали покращений оптичний датчик, на результатах виміру це ніяк не позначилося. Варто зазначити, що фітнес-трекер оснащений модулем Bluetooth BLE 5.2. завдяки чому власник за допомогою трекера може керувати відтворенням музики на телефоні, а також віддаленою зйомкою камери. За допомогою цього гаджета можна знайти підключений до нього смартфон, керувати різними пристроями екосистеми «розумний дім».

Вражаюча автономність

Тривалий період автономної роботи трекера забезпечує батарея на 235 мАг. Для порівняння базова версія оснащена акумулятором ємністю 180 мАг. Компанія запевняє, що у звичайному режимі використання час роботи складає близько 6 днів. У режимі повного енергозбереження з багатьма вимкненими функціями цей показник збільшується до 12 днів.

Насправді все виявилося трохи менше. Так при включеному AOD, цілодобовому вимірі пульсу, високої яскравості та використанням GPS-модуля, трекер на одному заряді пропрацював лише 4 дні. У режимі енергозбереження час роботи становив близько 10 днів. Звичайно, варто враховувати, що вимкнена функція Always-On-Display додає пристрою кілька днів роботи. Хоча показники і не зійшлися із заявленими, проте різниця між ними не суттєва. Для підзарядки трекера від 0% до 100% потрібно лише годину.

Підсумки

Xiaomi Mi Band 7 Pro – гарний фітнес-трекер, але тільки для китайського користувача. У нашому регіоні багато функцій поки залишаються недоступними. Звичайно, можна чекати глобальної версії, але поки що від компанії не надходило інформації з цього приводу. Багато недоліків цього девайсу випливають тільки через те, що це версія для китайського ринку. Однак, незважаючи на це недоліків у цієї моделі і так вистачає: тьмяний екран, проблеми з підключенням до телефону, неточні показники відстеження здоров'я.

До переваг можна віднести велику кількість спортивних режимів. Також вражає час автономної роботи. Чи варто його купувати, це, звичайно, справа кожного. Однак все ж таки краще звернути увагу на фітнес-трекер Xiaomi Mi Smart Band 7. Дана модель призначена вже для нашого ринку, та й у плані точності роботи датчиків цей трекер явно виграє. Якщо ж у вас Band 6 і вам не потрібен більший екран, то міняти його на Mi Band 7 Pro немає сенсу

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber